Pēcdzemdību joga

  PĒCDZEMDĪBU JOGA

  Kāpēc pēc dzemdībām ķermenim nepieciešamas īpaši pārdomātas kustības?

  Ķermenis ir paveicis milzu darbu gaidību laikā un dzemdībās, tas ir mainījies, tāpēc ir jādod iespēja tam nesteidzīgi atjaunoties, izvēloties piemērotu kustību praksi, kas nenodara pāri pēcdzemdību ķermenim, respektē nesen piedzīvoto un paveikto, kā arī atbalsta saudzīgu un dabisku atjaunošanos. Tradicionāli par pēcdzemdību periodu tiek sauktas 6-8 nedēļas pēc dzemdībām, jo tas ir vidējs laiks, kad atjaunojas sievietes dzemde. Taču visas pārējās sistēmas un orgāni savu atjaunošanās ceļu vēl tikai turpina. Piemēram, aknas pēc gaidību un dzemdību pieredzes atjaunojas vidēji 3 gadu laikā, savukārt kustību un balsta sistēma pati par sevi var arī neatjaunoties, ja tai netiek veltīta īpaša uzmanība (apaļa mugura, izvirzīts vēderiņš, sāpīga muguras jostas daļa, nefunkcionējoši sēžas muskuļi, nekustīgs krūškurvis, sekla elpa vai regulāra elpas aizture, iegurņa pamatnes muskulatūras disfunkcijas radītās sekas (nesaturēšana, sāpes, diskomforts) u.c.)

  Regulāras, pārdomātas un apzinātas kustības nodrošina gādīgas rūpes un mīlestību SEV tik sensitīvajā pēcdzmedību periodā.

  Ar ko atšķiras un kā notiek pēcdzemdību jogas nodarbības?

  • 10-15 minūtes elpojam un iesildāmies, aktivizējam visu trīs korsetes dalībnieku – iegurņa pamatnes muskulatūras, vēdera šķērsās muskulatūras un diafragmas – darbību, nenogurstoši izpildām šķietami vienmuļos, bet korsetei tik svarīgos vingrinājumus, lai tā maigi, bet efektīvi atjaunotos.
  • 30 minūtes aktīvi praktizējam ar mērķi izkustināt visu ķermeni – pēdas un kājas, gurnus un ķermeņa augšdaļu.
  • Katrā nodarbībā veicam līdzsvara vingrinājumus, kas efektīvi iedarbojas uz dziļajiem muskuļiem stabilizatoriem – tostarp mums tik nozīmīgo iegurņa pamatnes muskulatūru.
  • 10-15 minūtes atslābināmies, elpojam un mācāmies no jauna atļaut sev mirkli miera.
  • 15 minūtes parunājamies, kā mums ir gājis, un apmaināmies ar atbalsta vārdiem.

  Grupu nodarbības notiek Zoom platformā ar ieslēgtām kamerām. Nodarbības tiek ierakstītas, publicētas vietnē www.vijashaa.lv un mēneša abonementu īpašniecēm ir pieejamas jebkurā laikā.

   

  1 mēneša abonements 40 EUR (30 dienas)

   

   

  Jebkuru tehnisku neskaidību gadījumā jums palīdzēs mūsu tehniskais atbalsts, kas strādā no plkst. 9.00 līdz 21.00. –

  e-pasta adrese Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruņa numurs 23079703.


  Nodarbības paredzētas veseliem cilvēkiem ar zemu un vidēju fiziskās sagatavotības līmeni. Ja jums ir kādas saslimšanas vai nopietnas veselības problēmas, pirms uzsākt nodarbības, lūdzu, konsultējieties ar ārstu.