Pēcdzemdību joga

  PĒCDZEMDĪBU JOGA

   

  Kāpēc pēc dzemdībām ķermenim nepieciešamas īpaši pārdomātas kustības?

  Ķermenis ir paveicis milzu darbu gaidību laikā un dzemdībās, tas ir mainījies, tāpēc ir jādod iespēja tam nesteidzīgi atjaunoties, izvēloties piemērotu kustību praksi, kas nenodara pāri pēcdzemdību ķermenim, respektē nesen piedzīvoto un paveikto, kā arī atbalsta saudzīgu un dabisku atjaunošanos. Tradicionāli par pēcdzemdību periodu tiek sauktas 6-8 nedēļas pēc dzemdībām, jo tas ir vidējs laiks, kad atjaunojas sievietes dzemde. Taču visas pārējās sistēmas un orgāni savu atjaunošanās ceļu vēl tikai turpina. Piemēram, aknas pēc gaidību un dzemdību pieredzes atjaunojas vidēji 3 gadu laikā, savukārt kustību un balsta sistēma pati par sevi var arī neatjaunoties, ja tai netiek veltīta īpaša uzmanība (apaļa mugura, izvirzīts vēderiņš, sāpīga muguras jostas daļa, nefunkcionējoši sēžas muskuļi, nekustīgs krūškurvis, sekla elpa vai regulāra elpas aizture, iegurņa pamatnes muskulatūras disfunkcijas radītās sekas (nesaturēšana, sāpes, diskomforts) u.c.)

  Regulāras, pārdomātas un apzinātas kustības nodrošina gādīgas rūpes un mīlestību SEV tik sensitīvajā pēcdzmedību periodā.

  Ar ko atšķiras un kā notiek pēcdzemdību jogas nodarbības?

  • 10-15 minūtes elpojam un iesildāmies, aktivizējam visu trīs korsetes dalībnieku – iegurņa pamatnes muskulatūras, vēdera šķērsās muskulatūras un diafragmas – darbību, nenogurstoši izpildām šķietami vienmuļos, bet korsetei tik svarīgos vingrinājumus, lai tā maigi, bet efektīvi atjaunotos.
  • 30 minūtes aktīvi praktizējam ar mērķi izkustināt visu ķermeni – pēdas un kājas, gurnus un ķermeņa augšdaļu.
  • Katrā nodarbībā veicam gan stiprinošus, gan stiepjošus vingrinājumus ar fokusu uz iegurņa pamatnes muskulatūru.
  • 10-15 minūtes atslābināmies, elpojam un mācāmies no jauna atļaut sev mirkli miera.

  Grupu nodarbības notiek Zoom platformā ar ieslēgtām kamerām. Nodarbības tiek ierakstītas (screen recording), publicētas vietnē www.vijashaa.lv un mēneša abonementu īpašniecēm ir pieejamas jebkurā laikā.

  DIVAS REIZES MĒNESĪ ZOOM SARUNAS

  Pēcdzemdību grupā mēs tiekamies vēl divas papildu reizes uz sarunām. Tajās var piedalīties ar aktīvu dalību, kā arī var tikai klausīties un paralēli iet savu ikdienas soli. Šajās sarunās mēs runājam par mammu psihoemocionālo stāvokli un visu ar to saistīto. Drošā un pieņemošā vidē izrunājam dzemdību pieredzes, dalāmies ar saviem pārdzīvojumiem un nenogurstoši atgādinām viena otrai – mācīties sev ĻAUT būt SEV. Daudz runājam par ieguldīšanu savā stāvoklī jeb resursu atjaunošanu. Sarunas netiek ierakstītas, tās notiek tikai reāllaikā (visbiežāk piektdienās pēc nodarbības, aptuveni plkst. 11.30)

   

   

  1 nodarbības cena 9 EUR
  1 mēneša abonements 30 EUR (30 dienas)

   

   

  Jebkuru tehnisku neskaidību gadījumā jums palīdzēs mūsu tehniskais atbalsts, kas strādā no plkst. 9.00 līdz 21.00. –

  e-pasta adrese Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruņa numurs 23079703.


  Nodarbības paredzētas veseliem cilvēkiem ar zemu un vidēju fiziskās sagatavotības līmeni. Ja jums ir kādas saslimšanas vai nopietnas veselības problēmas, pirms uzsākt nodarbības, lūdzu, konsultējieties ar ārstu.